Pravidelné revize a kontroly kotlů

Revizi plynových kotlů upravuje vyhláška 85/1978 Sb., na základě které musí osoba zodpovědná za plynové zařízení zajistit revizi plynových zařízení nejméně jednou za tři roky. Tato vyhláška se vztahuje na všechna plynová zařízení.

Revize kotlů jsou nutné kvůli riziku výbušnosti a hořlavosti plynu. Je třeba kontrolovat především těsnění, protože pokud by byl plyn spalován při nedostatečném množství kyslíku, vznikal by oxid uhelnatý, který je nebezpečný. Tento servis kotle tedy představuje především preventivní opatření. Následky totiž mohou být katastrofální.

Kromě revizí se musí každoročně provádět servisní kontroly, a to s výjimkou roku, ve kterém se provádí revize. Osoby, které jsou odpovědné za provoz plynového kotle, musí nejen zajišťovat revize, ale také mají povinnost ověřit způsobilost revizního technika, zajistit přístupnost a ovladatelnost uzávěrů plynovodu, odstranit zjištěné závady a případně kontaktovat příslušné orgány. Dále je jejich povinností kontrolovat pravidelně odvod zplodin atd.

Kromě pravidelných revizí po třech letech je třeba ještě k revizi přistupovat v případech, kdy zařízení bylo více než půl roku mimo provoz, po skončení zkušebního provozu, po úpravě či zásahu, který by mohl mít vliv na bezpečnost zařízení a po přestávce fungování zařízení z důvodu poruchy či nehody. Nepodceňujte nebezpeční, které může nastat! Zajistěte servis plynového kotle před začátkem zimního období.

724 295 989
info@marsalsro.cz

Nově naskladněny ventilátory VENTS

Prodáváme ventilátory VENTS. Např. typ S je určen pro malá a středně velká zařízení, má 7-čepelový rotor, vyznačuje se snadnou montáží do stěn a stropů, upevněním pomocí šroubů, samotný ventilátor je z plastu ABS a je určen pro vzduchovody Ø100 mm, Ø125 mm a Ø150 mm.

Číst více

Servis a prodej

Dakon  GEMINOX  JUNKERS  BUDERUS  VAILLANT  PROTHERM  BAXI  THERMONA  Družstevní závody Dražice, strojírna s.r.o.  Viessmann  De Dietrich  Quantum  Wolf  
Trubky  Fitinky  Rozdělovače  Systémové desky  Odpady  Dřezy  Čerpadla  Úpravny vody  Sanitární keramika  Vany, vaničky a zástěny  Vodovodní baterie  Bazénová chemie  Silikony, tmely, lepidla, pásky, izolace  

Spolehlivá firma 2019

Maršál s.r.o., Spolehlivá firma 2019