Povinné a pravidelné kontroly kotlů na tuhá paliva

Revizi kotlů na tuhá paliva upravuje zákon 201/2012 Sb. Dle §17 odst. 1, písm. h) je každý majitel spalovacího zdroje na pevná paliva o jmenovitém příkonu 10 až 300kW včetně, který slouží jako zdroj tepla pro teplovodní soustavu, povinen provádět jednou za dva roky kontrolu technického stavu a provozu tohoto zdroje. Podle §41 odst. 15 musí první kontrola proběhnout nejpozději do 31.12.2016

Technici firmy Maršál s.r.o. jsou proškoleni výrobcem a jsou držiteli oprávnění k instalaci, provozu a údržbě všech kotlů na tuhá paliva od výrobců DAKON, BUDERUS, BOSCH a JUNKERS.

Nově od května 2017 jsou proškoleni k instalaci, provozu a údržbě kotlů na tuhá paliva firmy OPOP (Oprávnění e.č. OPO1671).

Pro objednání kontroly volejte 724 295 989. Kontroly, servis a revize kotlů na tuhá paliva zajišťujeme pro Prahu a okresy Praha-východ, Praha-západ, Příbram a Beroun.


 

Otázky a odpovědi

Musím protokol o provedené kontrole předložit do konce roku 2016 na obecní úřad?
K případnému předložení protokolu o provedené kontrole budete vyzváni obecním úřadem s rozšířenou působností. Vyčkejte tedy na výzvu obecního úřadu.

Které kotle podléhají povinné kontrole od roku 2016?
Pokud máte doma kotel na tuhá paliva a jehož příkon je 10 až 300 kW včetně jste povinen do 31.12.2016 zajistit provedení první kontroly Vašeho kotle.

Jak zjistím jaký je příkon mého kotle?
Výkon kotle bývá uveden na výrobním štítku v kW, u starších kotlů v ccal. Pokud již výrobní štítek na kotli nemáte, informace o výkonu a účinnosti najdete v Návodu k instalaci a obsluze. Příkon kotle zjistíte také jednoduchým výpočtem, když vydělíte výkon kotle jeho účinností v procentech x 100 (například 24 kW : 80% x 100 = 30 kW příkon).

Co bude kontrolováno?
Po provedení kontroly obdržíte protokol, ze kterého je patrno, co vše je předmětem kontroly.

Kdy může být kontrola provedena nejdříve?
První kontrola musí být provedena do konce roku 2016. Kontrolu kotle lze provést i při servisní činnosti nebo při provozu kotle, ale vždy jen osobou proškolenou výrobcem.

Kotel zakoupený v loňském nebo letošním roce a vztahuje se na něj záruční lhůta, musím i u tohoto kotle zajistit provedení kontroly?
Povinnost zajistit první kontrolu kotle se týká všech kotlů, tedy i těch, které byly či budou nainstalovány v letošním roce (2016).

 

Často hledáte

servis Dakon DOR F, revize Dakon DOR F
servis Dakon DOR F 32 D, revize Dakon DOR F 32 D
servis Dakon FB2 Automat, revize Dakon FB2 Automat
servis Dakon DOR N Automat, revize Dakon DOR N Automat
servis Dakon DOR N Automat - Pelety, revize Dakon DOR N Automat - Pelety
servis Dakon NP Pyro, revize Dakon NP Pyro
servis Dakon SP Pyro, revize Dakon SP Pyro
servis Buderus Logano G221 A, revize Buderus Logano G221 A
servis Buderus Logano S161, revize Buderus Logano S161
servis Buderus Logano S171, revize Buderus Logano S171
servis Buderus Logano S181 E, revize Buderus Logano S181 E
servis Buderus Logano S181 E - Pelety, revize Buderus Logano S181 E - Pelety
servis OPOP kategorie prohořívací: OPOP UNI
servis OPOP kategorie odhořívací: OPOP H3, OPOP H4, OPOP H4V, OPOP H51, OPOP H6, OPOP H4EKO, OPOP K33, OPOPK40
servis OPOP kategorie zplyňovací: OPOP H7Pyro, OPOP Ecomax
servis OPOP kategorie automatický se šnekovým dopravníkem: OPOP Boink, OPOP Bio Comfort, OPOP Woody, OPOP Black Star, OPOP Biopel, OPOP UniK, OPOP H8-A, OPOP H8-AP

724 295 989
info@marsalsro.cz

Nově naskladněny ventilátory VENTS

Prodáváme ventilátory VENTS. Např. typ S je určen pro malá a středně velká zařízení, má 7-čepelový rotor, vyznačuje se snadnou montáží do stěn a stropů, upevněním pomocí šroubů, samotný ventilátor je z plastu ABS a je určen pro vzduchovody Ø100 mm, Ø125 mm a Ø150 mm.

Číst více

Servis a prodej

Dakon  GEMINOX  JUNKERS  BUDERUS  VAILLANT  PROTHERM  BAXI  THERMONA  Družstevní závody Dražice, strojírna s.r.o.  Viessmann  De Dietrich  Quantum  Wolf  
Trubky  Fitinky  Rozdělovače  Systémové desky  Odpady  Dřezy  Čerpadla  Úpravny vody  Sanitární keramika  Vany, vaničky a zástěny  Vodovodní baterie  Bazénová chemie  Silikony, tmely, lepidla, pásky, izolace  

Spolehlivá firma 2019

Maršál s.r.o., Spolehlivá firma 2019