Solární systémy

Solární ohřev TUV

Ohřev vody s využitím sluneční energie patří mezi nejznámější a komerčně nejúspěšnější metody využívání slunečního záření. Základní výhodou je široká dostupnost slunečního záření a cena - energie je zadarmo a provozní náklady solárního systému jsou minimální. Nevýhodou jsou vysoké investiční náklady na solární systém.

Solární systém na přípravu TV má několik základních částí: kolektor, jehož úkolem je zachytit dopadající sluneční záření a přeměnit jej v teplo, dále zásobník, kde se uchovává ohřátá voda pro použití v době kdy slunce nesvítí. Doplňkový zdroj energie - jeho úkolem je ohřívat vodu v zásobníku v období, kdy je nedostatek slunečního svitu. Regulační systém zajišťuje, aby se v době kdy slunce svítí teplo, přenášelo do zásobníku, a v době kdy slunce nesvítí, naopak teplo ze zásobníku nevyhřívalo kolektor. Dále spíná doplňkový zdroj v době, kdy poklesne teplota zásobníku pod nastavenou hodnotu. V poslední řadě také pomocná zařízení jako spojovací potrubí ventily, expanzní nádoba apod.

Základní částí solárního kolektoru je absorbér, který zachytí sluneční záření a změní je v teplo. Je umístěn v kolektorové vaně, shora je zakryt průhledným krytem (zasklení) a zespodu opatřen tepelnou izolací. Takto se omezí tepelné ztráty absorbéru a zajistí jeho ochrana před vlivy počasí.

Podrobné údaje, jak dimenzovat solární systémy, Vám zajistíme na míru. Pro ilustraci uveďme, že v rodinném domku se 4 osobami zpravidla vystačíme se 4 až 6 m2 kolektorové plochy a s velikostí zásobníku 200 až 300 litrů.

724 295 989
info@marsalsro.cz

Nově naskladněny ventilátory VENTS

Prodáváme ventilátory VENTS. Např. typ S je určen pro malá a středně velká zařízení, má 7-čepelový rotor, vyznačuje se snadnou montáží do stěn a stropů, upevněním pomocí šroubů, samotný ventilátor je z plastu ABS a je určen pro vzduchovody Ø100 mm, Ø125 mm a Ø150 mm.

Číst více

Servis a prodej

Dakon  GEMINOX  JUNKERS  BUDERUS  VAILLANT  PROTHERM  BAXI  THERMONA  Družstevní závody Dražice, strojírna s.r.o.  Viessmann  De Dietrich  Quantum  Wolf  
Trubky  Fitinky  Rozdělovače  Systémové desky  Odpady  Dřezy  Čerpadla  Úpravny vody  Sanitární keramika  Vany, vaničky a zástěny  Vodovodní baterie  Bazénová chemie  Silikony, tmely, lepidla, pásky, izolace  

Spolehlivá firma 2019

Maršál s.r.o., Spolehlivá firma 2019