Solární systémy

Solární ohřev TUV

Ohřev vody s využitím sluneční energie patří mezi nejznámější a komerčně nejúspěšnější metody využívání slunečního záření. Základní výhodou je široká dostupnost slunečního záření a cena - energie je zadarmo a provozní náklady solárního systému jsou minimální. Nevýhodou jsou vysoké investiční náklady na solární systém.

Solární systém na přípravu TV má několik základních částí: kolektor, jehož úkolem je zachytit dopadající sluneční záření a přeměnit jej v teplo, dále zásobník, kde se uchovává ohřátá voda pro použití v době kdy slunce nesvítí. Doplňkový zdroj energie - jeho úkolem je ohřívat vodu v zásobníku v období, kdy je nedostatek slunečního svitu. Regulační systém zajišťuje, aby se v době kdy slunce svítí teplo, přenášelo do zásobníku, a v době kdy slunce nesvítí, naopak teplo ze zásobníku nevyhřívalo kolektor. Dále spíná doplňkový zdroj v době, kdy poklesne teplota zásobníku pod nastavenou hodnotu. V poslední řadě také pomocná zařízení jako spojovací potrubí ventily, expanzní nádoba apod.

Základní částí solárního kolektoru je absorbér, který zachytí sluneční záření a změní je v teplo. Je umístěn v kolektorové vaně, shora je zakryt průhledným krytem (zasklení) a zespodu opatřen tepelnou izolací. Takto se omezí tepelné ztráty absorbéru a zajistí jeho ochrana před vlivy počasí.

Podrobné údaje, jak dimenzovat solární systémy, Vám zajistíme na míru. Pro ilustraci uveďme, že v rodinném domku se 4 osobami zpravidla vystačíme se 4 až 6 m2 kolektorové plochy a s velikostí zásobníku 200 až 300 litrů.

724 295 989
info@marsalsro.cz

Maršál s.r.o., prodej nepřerušen

Sdělení Vlády ČR

Vláda ČR rozhodla s účinností od 14.3.2020 od 6:00 do 24.3.2020 do 6:00 o uzavření všech obchodů. Firma funguje bez omezení. Prodejna má dle požadavku vlády omezený provoz.

Otvírací doba se zkracuje od 8 - 16, jinak dle domluvy.

Jsme pro Vás nadále k dispozici na e-mailu m.marsalova@marsalsro.cz nebo telefonu 724 295 989. Prodej sortimentu, servisy,opravy, montáže, ostatní služby a spolupráce - vše funguje i nadále.  Těšíme se další spolupráci s Vámi

Číst více

Servis a prodej

Vaillnt kotle a tepelná čerpadla  Protherm  Viessmann  Dakon  Junkers  Buberus  Geminox, Intergas  Baxi  De Dietrich  Thermona  DZD Dražice  Wolf  
Trubky  Fitinky  Rozdělovače  Systémové desky  Odpady  Dřezy  Čerpadla  Úpravny vody  Sanitární keramika  Vany, vaničky a zástěny  Vodovodní baterie Novaservis  Silikony, tmely, lepidla, pásky, izolace  

Spolehlivá firma 2021

Maršál s.r.o., Spolehlivá firma 2021